Idea festiwalu

Przełom XX i XXI wieku oznaczał dla naszego kontynentu zmianę dawnego porządku terytorialnego. W wyniku postępujących przemian i realizacji idei Europy zjednoczonej dawne, narodowe podziały zaczęły tracić na znaczeniu. Jednocześnie, w wielu miejscach tzw. pogranicza – szczególnie na styku kultur Europy Zachodniej, Środkowej i Wschodniej – pozostały żywe, utrwalone historycznie i kulturowo podziały. Ich współczesne przełamywanie nie jest tylko domeną wolnej wymiany handlowej, wzajemnego otwarcia rynków pracy, czy ekspansji nowoczesnych środków komunikacji interpersonalnej.

Największą rolę w procesie przewartościowania utartych stereotypowych wyobrażeń i sposobów myślenia o otaczającym świecie pełnić może platforma integracji oparta na działaniach artystycznych i edukacyjnych. Stąd pomysł na stworzenie interdyscyplinarnego, odwołującego się do uniwersalnego języka sztuki Międzynarodowego Festiwalu „MOST | DIE BRÜCKE”, którego głównym celem jest przerzucenie artystycznego "pomostu" pomiędzy kulturą europejskiego Zachodu i Wschodu.

Organizatorzy

Partnerzy

Partnerzy

Patroni medialni

     

Organizator

Fundacja EDM+ od wielu lat aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym kraju. Realizujemy koncerty, projekty filmowe, wspieramy również młode talenty muzyczne. WIĘCEJ

Szybki kontakt

Biuro festiwalu MOST
ul. Mickiewicza 18/4
69-100 Słubice
tel. 515 550 399
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bądź na bieżąco

Log In or Register

fb iconLog in with Facebook