Janusz Hetman

Janusz HetmanArtysta malarz – dyplom na Wydziale Sztuk Pięknych w 1980 r. - UMK Toruń. Od 1986 roku autor 11 wystaw indywidualnych (m.in. BWA Bydgoszcz, Konstlerhaus, Speyer – Niemcy, Galeria Profil-Poznań, Galeria Studio M-Warszawa, Galeria Triada- Sopot, Teatr Polski-Bydgoszcz, Eliat - Izrael, Galeria Kluczny - Gdynia), uczestnik licznych wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą.

Autor i organizator międzynarodowych plenerów malarskich i fotograficznych "W kręgu metafory": 1989 - Tleń, 1995 i 1996 - Radzyń Podlaski. Założyciel i członek międzynarodowej artystycznej grupy twórczej "Solaris" (Andrzej Nowacji Paul In den Eicken, Henryk Starikiewicz, Paweł Karczewski). Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki oraz Kujawsko-Pomorskiego Towarzystwa Kulturalnego.

Współzałożyciel i dyrektor Policealnego Studium Reklamy  i Marketingu w Bydgoszczy (jedna z pierwszych tego typu szkół w Polsce) - lata 1991-1993. Założyciel i dyrektor  Studium Sztuk Plastycznych i Realizacji TV w Ostromecku (1993 – 1996), szkoła współpracująca z Łódzką Szkołą Filmową. Współtwórca i dyrektor  Camerimage Film School  w Toruniu ( 1996-2000).

Dyrektor ds. marketingu i reklamy w Fundacji Tumult (organizator Festiwalu Camerimage w Toruniu) - lata 2000-20003. Wiceprezes Fundacji  Tumult  w latach 2003-2007. Równocześnie w okresie od 2005 – 2006 r. współtworzył  Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, będąc członkiem Zarządu Stowarzyszenia "Znaki Czasu". Jest to obecnie jedno z najważniejszych muzeów sztuki współczesnej w Polsce. Za ten okres pracy odznaczony przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Od 2007 r. współorganizuje Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Vena", będąc jego dyrektorem przez ostatnie 3 lata. W tym czasie współpracuje ze Zbigniewem Hołdysem. W 2009 r. współpraca ze Smooth Jazz Festivalem w Bydgoszczy jako członek Kapituły tego Festiwalu (współinicjator tego wydarzenia w Bydgoszczy).

Współpraca  z Davidem Lynchem przy produkcji filmu "Inland Empire" na planach w Polsce i Los Angeles oraz organizator kilku sesji fotograficznych dla tego twórcy. Współpraca z Peterem Weir`em przy produkcji filmu "Master & Commander" (realizacja części castingu, pobyt w studio w Rossarito w Meksyku).

W grudniu 2010 inicjuje i tworzy w Bydgoszczy Stowarzyszenie Image Art, propagujące sztukę fotograficzną i szeroko pojętą formę obrazu, skupiające wybitnych artystów fotografików i miłośników  tej formy twórczości. Pomysłodawca i twórca programu międzynarodowego Festiwalu "Niepokorni".

Za działalność kulturalną uhonorowany tytułem "Zasłużonego dla Miasta Łodzi". Od 2011r. związany z Fundacją EDM+  jako jej wiceprezes. Współtwórca Międzynarodowego Festiwalu Sztuki "Most" Słubice/Frankfurt i jego programowy dyrektor (www.festiwalmost.pl). Z ramienia Fundacji EDM+ koproducent filmu Wojciecha Smarzowskiego "Pod Mocnym Aniołem".

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizatorzy

Partnerzy

Partnerzy

Patroni medialni

     

Organizator

Fundacja EDM+ od wielu lat aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym kraju. Realizujemy koncerty, projekty filmowe, wspieramy również młode talenty muzyczne. WIĘCEJ

Szybki kontakt

Biuro festiwalu MOST
ul. Mickiewicza 18/4
69-100 Słubice
tel. 515 550 399
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bądź na bieżąco

Log In or Register

fb iconLog in with Facebook