Bartas Szymoniak

Wokalista, a zarazem beatboxer, jeden z prekursorów tej sztuki w naszym kraju. Postanowił połączyć ze sobą te dwie umiejętności w jedną całość, co dało piorunujący efekt w postaci nowego gatunku, który sam artysta określa po prostu jako BEATROCK.

Koncerty Bartasa, to wyjątkowe, niespotykane dotąd na polskiej scenie połączenie wokali, beatboxu i akustycznego rocka w wykonaniu duetu, który tworzy z gitarzystą i wokalistą - Michałem Parzymięso. Muzyka Bartasa wykonywana jest WYŁĄCZNIE w oparciu o aparat mowy i gitarę! Duet funkcjonuje zaledwie od stycznia 2016 a już zdążył zagrać kilkadziesiąt koncertów z których część została wyprzedana.

Bartas – absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, doświadczenie sceniczne zbierał jako wokalista legendarnego - Sztywnego Pala Azji (2007 - 2015). Jest także laureatem popularnego "Idola". W marcu 2014 r. podpisał kontrakt z wytwórnią S.P. Records, a w czerwcu 2015 r. ukazał się pierwszy solowy materiał, jeszcze w tradycyjnym składzie muzyków. W nagraniach towarzyszyli mu min. Skubas, Georgina Tarasiuk i Sławek Uniatowski. Płyta znalazła się w zestawieniu najlepszych albumów 2015 roku portali All About Music i Imperioz.pl. Pod koniec maja 2015 r. singiel "Nagi" trafił na listę przebojów Programu 3 Polskiego Radia.

Od początku 2016 r. materiał prezentowany jest przez Bartasa w całości jedynie przy użyciu własnego aparatu mowy z towarzyszeniem gitary Michała Parzymięso. W pażdzierniku 2016 ukaże się jego nowa płyta oparta wyłącznie na beatrocku, natomiast w warstwie tekstowej nawiązująca do poezji kolumbów.

Oficjalna strona artysty

Dodatkowe informacje

  • Miejsce: Plac Bohaterów
  • Termin: 17.06.2016 / godz. 19:00

Organizatorzy

Partnerzy

Partnerzy

Patroni medialni

     

Organizator

Fundacja EDM+ od wielu lat aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym kraju. Realizujemy koncerty, projekty filmowe, wspieramy również młode talenty muzyczne. WIĘCEJ

Szybki kontakt

Biuro festiwalu MOST
ul. Mickiewicza 18/4
69-100 Słubice
tel. 515 550 399
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bądź na bieżąco

Log In or Register

fb iconLog in with Facebook